Home/Hamak miejski z taśm poliestrowych – na bazie siatki transportowej

Hamak miejski z taśm poliestrowych – na bazie siatki transportowej

Nowy projekt oznacza nowe wyzwanie. Kolejny raz mieliśmy szansę udowodnić, że nie straszne są nam trudne projekty. W tym miesiącu zmierzyliśmy się z projektem siatki przeznaczonej do użytku publicznego. Przeznaczenie siatki transportowej z góry narzuca pewne wymogi, z którymi trzeba było się zmierzyć.

Co to może być?

Jest to hamak miejski, który charakteryzuję się wysoką wytrzymałością. Hamaki miejskie stają się pewną ciekawą alternatywą dla miejskich ławek oraz jednocześnie atrakcją.

Na życzenie klienta stosując technologię produkcji siatek transportowych oraz nasze bogate doświadczenie wykonaliśmy wytrzymały hamak miejski mieszczący co najmniej dwie osoby. Czyli jest to hamak miejski z parametrami i cechami siatki transportowej, które stosowane są w branży transportowej m.in. w transporcie lotniczym. Hamak miejski w fazie projektowej wymagał wielu konsultacji z klientem. Wszystko po to, aby hamak spełniał wszystkie wymogi klienta. Najważniejszym wymogiem okazała się wytrzymałość oraz wygoda. Skąd się wzięły takie wymogi? Hamak miejski będzie zawieszony w miejscu publicznym, gdzie każdy będzie mógł z niego korzystać. Z tego powodu wiadome już było, że hamak miejski musi być bardzo wytrzymały, ponieważ nie wiadomo z czym może się spotkać. Najtrudniejszy okazało się wykonanie hamaku tak, żeby był komfortowy dla jednej oraz jednocześnie dla dwóch osób. Poradziliśmy sobie i z tym!

Niespodzianki w fazie produkcji

Projekt hamaku miejskiego, jaki został nam przedstawiony od początku nie był łatwy. Ogrom pracy był bardzo duży. Całe przygotowania wraz z klientem zaczęły się od doboru materiałów, z jakich hamak miejski zostanie wykonany. Postawiliśmy na wytrzymałość kosztem wagi. Waga nie była ważna, nawet lepiej, bo duża waga sugeruje dużą solidność hamaka. Klient dostał do wyboru 6 rodzajów taśm różniących się od siebie kolorem oraz wytrzymałością. Wybór padł na taśmę o wytrzymałości 7.5 ton koloru pomarańczowego. Taka taśma odporna jest na skrajne zjawiska atmosferyczne oraz na zniszczenie. Na wstępie trzeba było zrobić szablon hamaka, który składał się z ponad 50 elementów.

Następnie hamak miejski trafił pod igły bardzo mocnych, niewybaczających błędów maszyn do szycia. Według obliczeń na jedną siatkę przypada ponad 286 kopert i bite parę naście godzin pracy. Podczas etapu szycia najważniejsze było miłe wykończenie w dotyku hamaka. Hamak miejski o najwyższej wytrzymałości został wykonany z taśmy poliestrowej służącej do mocowania ładunków. Taka taśma musi spełniać szereg wymogów, jakie narzucają normy Europejskie. Wszystko to sprawia, że taśma jest solidna i odpowiednio mocno zakończona na krawędziach. Nie wszystkim wiadomo, że taśma poliestrowa wymaga cięcia tak zwanym gorącym nożem. Podczas cięcia krawędź taśmy ulega stopieniu, aby później się nie siepała :). Przypalone krawędzie taśmy twardnieją i są niemiłe w dotyku. I tu nastąpiła niespodzianka. Postanowiliśmy zapewniając bezpieczeństwo i komfort zawijając końce taśmy pod spód ukrywając w ten sposób zesztywniałą końcówkę taśmy.

Ostatnim etapem było sprytne zamocowanie i zamaskowanie usztywnienia hamaku miejskiego. Każdy pas ułożony wzdłuż hamaka wraz z elementami uchwytu są zawinięte o usztywnienie oznacza to, że taśma jest opasana o usztywnienie. Na koniec pozostało odpowiednio zaszyć usztywnienie tak, aby nie było ono widoczne i niemożliwe w demontażu.

Parametry hamaka miejskiego

  • szerokość: 1,25 m
  • długość (całości): 3 m
  • długość leżanki: 2 m
  • parametry zastosowanej taśmy: pomarańczowa, szerokość 50 mm, wytrzymałość nominalna 7,5 t, wykonana z poliestru, impregnowana
  • wytrzymałe nici poliestrowej o grubości typu 9

Chcesz zrealizować podobny projekt?

Wykonamy go dla Ciebie! Zapraszamy do kontaktu! Zadzwoń i przedstaw nam swój projekt a sprawdzimy czy, da się go zrealizować oraz wycenimy. Pomożemy w doborze materiałów potrzebnych do wykonania projektu. Zaproponujemy różne kolory oraz szerokości taśmy poliestrowej. Czas realizacji zależy od ilości zamówionych siatek.

Październik 16th, 2017|Categories: Inne zabezpieczenia ładunków, Siatki zabezpieczające|

About the Author:

One Comment

  1. Mateusz 28 listopada 2017 at 13:56 - Reply

    Świetny pomysł! Uwielbiam hamaki 🙂

Leave A Comment