Home/Naprawa mebli ogrodowych z technorattanu

Naprawa mebli ogrodowych wykonanych z technorattanu

W tym wpisie w nasze ręce trafią meble ogrodowe wykonane z popularnego techorattanu. Meble ogrodowe przetrwały 4 laty w różnych warunkach atmosferycznych deszcz, śnieg, grad czy słońce. Skrajne warunki pogodowe spowodowały osłabienie naprężonego tchnorattanowego splotu, który podtrzymywał głębokość siedziska. Splot w najbardziej naprężonych miejscach, czyli przy łączeniu ze stelażem uległ zerwaniu, przez co głębokość siedziska znacznie się powiększyła. Nasze meble ogrodowe potrzebują nowego elementu, który zastąpi zerwany splot.

Pomysł na naprawę mebli ogrodowych z technorattanu?

Nasza naprawa będzie polegała na zastąpieniu starego splotu jednym pasem ściągający. Przeprowadzamy pas ściągający dokładnie w tych samych miejscach co jest zaczepiona stary splot. Jako że mamy tylko jeden pas musimy przekładać taśmę tak, aby przechodziła pod starym splotem oraz prowadzić ją po przekątnej. Należy pamiętać, żeby oba końce pasa złączyła się a przeprowadzony pas tworzył dwa „X”.

Uniwersalne pasy ściągające do wszystkiego

Do naprawy zapadających się mebli ogrodowych zastosowaliśmy dwa uniwersalne pasy ściągające zakończone klamrą szybkomocujacą. Taśma naszego pasa ściągającego koloru czarnego o szerokości 35 mm wykonana jest z wytrzymałego poliestru odpornego na rozciągnięcie i zerwanie. Taśma tego koloru  ulega zerwaniu przy 3 tonach!

Dodatkowo przy naprawie mebli ogrodowych przetestowaliśmy urządzenie do naciągania pasów ściągających.

Gdzie kupić pasy ściągające?

Pasy ściągające dostępne są w naszym sklepie internetowym w wielu kolorach i szerokościach pasa. Kliknij zdjęcie aby przejść do sklepu lub kliknij TUTAJ.

Sierpień 7th, 2018|Categories: Inne wykorzystanie pasów|

About the Author:

Leave A Comment