Home/Zawiesie wężowe z liny stalowej w osłonie poliestrowej

Zawiesie wężowe z liny stalowej w osłonie poliestrowej

Zawiesie wężowe z liny stalowej w czarnej osłonie poliestrowej bardzo często wykorzystywane jest do podwieszenia elementów scenografii, ale może znaleźć zastosowanie również w innych branżach. Najpopularniejsze dopuszczalne obciążenie robocze tego rodzaju zawiesia wynosi 1 tonę, ale dostępne są również w innych tonażach na zamówienie. Zawiesie posiada wymagane atesty PN-EN 1492-2 oraz PN-EN 13414-1.

Budowa zawiesia wężowego z liny stalowej

Zawiesie wykonane jest z wielokrotnie nawiniętych lin stalowych o średnicy 3 mm, zamkniętych w czarnym rękawie poliestrowym. Rękaw posiada okienko inspekcyjne, dzięki któremu możemy zbadać stan liny.

DOR (dopuszczalne obciążenie robocze) prezentowanego zawiesia wężowego z liny stalowej wynosi 1 tona w układzie prostym. Dopuszczalne obciążenie robocze zawiesia zmienia się w zależność od sposobu mocowania ładunku – w takim przypadku DOR prezentowany jest na doszytej metce.

KUPISZ TUTAJ!

Zawiesie wężowe z liny stalowej – zastosowanie

Zawiesie wężowe z liny stalowej wykorzystywane jest do pracy w scenografii zamiast standardowych poliestrowych zawiesi wężowych, które pod wpływem działania wysokiej temperatury może ulec zniszczeniu.  Zawiesie linowe nie stopi się od działania lamp. Jest to więc alternatywa dla poliestrowych zawiesi wężowych (kołowych).

Osłona poliestrowa stosowana jest w celu zabezpieczenia innych elementów przed porysowaniami.

Zawiesie linowe w osłonie poliestrowej wybierane jest również ze względów estetycznych. Czarny rękaw poliestrowy (osłona) nie powoduje odbłysków świateł i dobrze się maskuje – nie jest widoczny.

Dostępność zawiesi wężowych z lin stalowych

Zawiesia wężowe z lin stalowych o różnej wytrzymałości i długości dostępne są głównie na zamówienie. Czas realizacji zamówienia wynosi 1-2 tygodnie. W naszym sklepie internetowym możecie również kupić od ręki zawiesie o dopuszczalnym obciążeniu roboczym 1 tona i długości roboczej 1 m (obwód 2 m). W razie pytań zapraszamy do kontaktu! Szyjemy również nietypowe zawiesie na zamówienie!

październik 17th, 2016|Categories: Zawiesia dźwigowe|Tags: , |

About the Author:

Leave A Comment