Pasy transportowe – mocowanie ładunku

Pasy transportowe – po co są, do czego służą

Pasy transportowe służą do profesjonalnego mocowania ładunków w transporcie. Dzięki szerokiej gamie dostępnych rodzajów oraz wytrzymałości pasów można nimi zabezpieczyć zarówno drobne ładunki takie jak rower na dachu auta jaki i duże ładunki przewożone TIR-em.

Tylko profesjonalne pasy transportowe

Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów pasów produkowanych według europejskich standardów, jak i tanich, powszechnie dostępnych „podróbek”. My oferujemy tylko produkty najwyższej jakości, które produkowane są według europejskiej normy 12195-2. Potwierdzenie zgodności z normą znajduje się na metce, która doszyta jest do każdego pasa. Produkty pochodzą od liderów rynku w branży systemów zabezpieczenia ładunków. Nasze pasy transportowe to profesjonalne środki mocujące, z których korzystają przedsiębiorstwa z całej Europy. Na naszych produktach można polegać!

Rodzaje pasów transportowych

Pasy transportowe to produkty, które zbudowane są z wymiennych komponentów: haków, napinaczy, taśm oraz dodatkowych ochron. Możliwe jest zbudowanie pasa transportowego o dowolnej konfiguracji, dzięki czemu mogą zostać dostosowane do każdych warunków. Inaczej zbudowanych pasów będziemy potrzebować do zabezpieczenia auta na lawecie, a innych do mocowania palet na naczepie TIR-a. Obok znajdziesz standardowe rodzaje pasów dostępnych w naszym sklepie. Możliwe jest również uszycie pasa wedle potrzeb i sugestii Klienta, czyli „na wymiar”. W takim przypadku zapraszamy do kontaktu telefonicznego lub mailowego.

Wytrzymałość pasów

Najważniejszym parametrem pasa transportowego, wskazującym na jego wytrzymałość, jest LC (Lashing Capacity), czyli zdolność mocowania. Na metkach doszytych do pasów zazwyczaj podane są dwie wartości LC: mniejsza dla mocowania po linii prostej oraz wyższa dla mocowania przy opasaniu (różnicę pokazujemy na grafice poniżej).

Pas-transportowy-do-listwy-5000kg-zdolnosc-mocowania

Zazwyczaj pasów używa się tym drugim sposobem, dlatego przy naszych produktach zawsze podajemy tą drugą wartość parametru LC. W naszym sklepie dostępne są pasy o zdolności mocowania: 700 kg, 1400 kg, 1800 kg, 23200 kg, 4000 kg, 5000 kg oraz 10000 kg.

Zalety pasów transportowych

  • Sprawdzone i bezpieczne środki mocujące. Pasy transportowe to jedne z najpopularniejszych metod zabezpieczenia ładunków. Dzięki atestom oraz wysokiej jakości mamy gwarancję trwałości oraz wytrzymałości. Również każdy element, z którego zbudowany jest pas transportowy posiada swój indywidualny atest. Współczynnik bezpieczeństwa pasów wynosi 2:1.
  • Wygodne i szybkie mocowanie. Pasy transportowe są lekkie i poręczne, a taśma, z której są uszyte jest giętka i miękka, dzięki czemu pochłania wstrząsy oraz nie niszczy delikatnych powierzchni, z którymi się styka. Zasada działania jest prosta, dzięki czemu mocowanie ładunku jest szybkie i wygodne.
  • Trwały poliester. Wszystkie nasze pasy transportowe wykonane są z poliestru (PES). Włókna poliestrowe są trwałe, odporne na niskie i wysokie temperatury (od -40℃ do +100℃), są odporne na działanie kwasów, olejów i smarów.
  • Szeroka oferta. Pasy produkowane są w wielu wariantach wytrzymałościowych (od 700 kg do 10000 kg) oraz wielu konfiguracjach. Jesteśmy pewni że każdy znajdzie coś dla siebie, jeżeli nie, to jesteśmy w stanie uszyć każdy pas!
  • Wymienne elementy. Pasy transportowe to produkty zbudowane z wymiennych elementów. Każdy produkt się zużywa, ale w przypadku pasów nie trzeba kupować nowego produktu, a wystarczy jedynie wymienić zużyte elementy. Ponadto stan techniczny pasów mocujących łatwiej kontrolować niż np. łańcuchów. Zużycie widać gołym okiem.