Siatka zabezpieczająca ładunek

Siatka zabezpieczająca ładunek – zastosowanie

Siatka zabezpieczająca ładunek to wygodny sposób na zamocowanie ładunku na naczepie, w ładowni pojazdu lub na przyczepce. Siatki pozwalają na skuteczne zabezpieczenie zarówno dużych, pojedynczych ładunków (bardzo często o nietypowej budowie) jak również wielu drobnych ładunków np. paczek.

Siatki zabezpieczające ładunki stosowane są nie tylko do profesjonalnego mocowania ładunków ale również znajdują zastosowanie jako środki pomocnicze np. w dziale hobby.

Różne metody mocowania siatek zabezpieczających

W zależności od sposobu przewożenia ładunku, który chcemy unieruchomić podczas transportu, siatki zabezpieczające mogą być stosowane jako pionowa blokada ładowni, jako poziome zabezpieczenie ładunków (przez nakrycie ładunku i dociśnięcie go do podłoża) lub może również służyć do owijania drobnego ładunku w celu utrzymania go w jednym miejscu. Szyjemy również siatki zabezpieczające, które przystosowane są do przenoszenia ciężkich lub nietypowych ładunków.

Siatka zabezpieczająca ładunek – jak jest zbudowana?

Siatki zabezpieczające ładunek (inaczej siatki transportowe) szyjemy z taśm poliestrowych o szerokości 25, 35 i 50 mm w różnych kolorach i konfiguracjach. Siatka zabezpieczająca zbudowana jest z części głównej (siatki) oraz komponentów napinających (napinacze, klamry i haczyki). Konfiguracja siatek, może być dowolnie modyfikowana.

Najmniejsza siatka zabezpieczająca ładunek jaka była szyta w naszej pracowni miała wymiary 20 x 30 cm i była elementam podnóżka quada. Natomiast największa siatka jaką uszyliśmy miała wymiary 1.2 x 3.5 m i służyła do owijania ładunku na palecie. Jesteśmy w stanie uszyć siatkę każdej wielkości.

Siatka zabezpieczająca ładunek - przykład zastosowania

Gdzie kupić?

Standardowe modele siatek zabezpieczających ładunek znajdziecie w naszym sklepie internetowym – link poniżej. Jeżeli potrzebujesz siatki o niestandardowych wymiarach lub nietypowej konstrukcji zapraszamy do kontaktu!

KUPISZ TUTAJ!
KONTAKT

Rodzaje siatek zabezpieczających

Siatki zabezpieczające ładunki (transportowe) można podzielić ze względu na zastosowanie na cztery rodzaje: siatki pionowe (dzieli przestrzeń ładunkową), poziome (dociskają ładunek do podłoża), siatki do owijania ładunku oraz siatki do podnoszenia nietypowych rzeczy. Wszystkie prezentujemy poniżej. Najpopularniejsze ich modele znajdziecie w naszym sklepie internetowym – linki znajdziecie poniżej każdej kategorii. Każda siatka zabezpieczająca ładunek znajdująca się w naszym sklepie może być dowolnie modyfikowana.

Pionowa siatka zabezpieczająca ładunek

Siatka przedzielająca ładownię

Pionowe siatki zabezpieczające montowane są najczęściej przy samych drzwiach pojazdu (co zabezpiecza przed „wysypaniem” się drobnych ładunków podczas otwierania drzwi) lub w połowie ładowni dzieląc ją na dwie części (siatka tworzy w ten sposób barierę dla ładunków). Do ich zamocowania wymagane są listwy kotwiczne.

KUPISZ TUTAJ!
Pozioma siatka zabezpieczająca ładunek

Siatka mocowana od góry

Poziome siatki zabezpieczające służą do zabezpieczenie ładunków poprzez dociśnięcie ich do podłoża. Siatkę nakłada się na ładunek, a następnie zahacza o uchwyty w podłodze i napina za pomocą napinaczy lub klamerek. Jest to metoda bardzo często stosowana w mmniejszych samochodach dostawczych.

KUPISZ TUTAJ!
Siatka do owijania palet

Siatka do owijania ładunku

Siatki do owijania ładunku wykorzystywana jest do zabezpieczenia ładunku na palecie jako alternatywa dla folii stretch. Zaprojektowana była specjalnie dla firmy kurierskiej, która przewoziła dużo ładunków na bardzo krótkie dystanse.  Foliowanie w takim przypadku zajmowało dużo czasu oraz generowało niepotrzebne koszty.

KUPISZ TUTAJ!
Siatka do podnoszenia ciężkich przedmiotów

Siatka do przenoszenia ładunku

Siatki do podnoszenia i przenoszenia ciężkich lub nietypowych ładunków to przeważnie siatki bez napinaczy, jedynie z pętlami do chwytania o przeróżnych konfiguracjach. Szyliśmy np. siatki do wyrywania i podnoszenia drzew, małe siatki do przenoszenia akumulatorów, siatki do przenoszenia sprzętu AGD i wiele innych.

KUPISZ TUTAJ!
Siatka zabezpieczająca w garażu kampera

Siatka zabezpieczająca bagaż

Siatki zabezpieczające bagaż wykorzystywane są np. bagażnikach kamperów lub w przestrzeniach typu garaż, magazyn. Pomagają organizować i porządkować przestrzeń. Są to przeważnie małe siatki z wygodnym systemem pozwalającym na szybkie ich zapięcie i rozpięcie. Idealne dla majsterkowiczów ceniących sobie porządek!

KUPISZ TUTAJ!
Mini siatka szyta na zamówienie

Mini siatki

Różnego rodzaju siatki znajdują zastosowanie nie tylko w profesjonalnym transporcie ale również w innych branżach powiązanych najczęściej z działem hobby. Zużyte siatki zastępujemy nowymi – identycznymi siatkami szytymi w naszej pracowni. Uszyjemy każdą, nawet najmniejszą siatkę!

KUPISZ TUTAJ!

Siatka zabezpieczająca ładunek szyta na wymiar

W naszym sklepie internetowym znajdziesz standardowe siatki zabezpieczające ładunki o najbardziej popularnych wymiarach i konfiguracji.

Ale jeżeli nie znajdziecie wśród nich rozwiązania odpowiadającego waszym potrzebom zawsze możemy uszyć dla was nowy model siatki.

Jak wygląda proces projektowania i produkcji siatek zabezpieczających?

Uszycie siatki zabezpieczającej to skomplikowany proces. Ważna jest precyzja oraz solidne wykonanie. Również sam proces projektowania siatki jest bardzo istotny. Staramy się, aby każdy nasz projekt był przemyślany w każdym szczególe.

Poniżej znajdziesz link do artykułu, w którym opisujemy cały ten proces.

PROCES PRODUKCJI

Wszystkie siatki zabezpieczające szyjemy bezpośrednio w naszej siedzibie. Możliwe są wszelkie modyfikacje konstrukcji, wielkości siatki oraz zastosowanych taśm i komponentów.

W przypadku gdy potrzebujesz siatki o niestandardowej konfiguracji uszyjemy ją dla Ciebie.

Jak zamówić siatkę? Na co zwrócić uwagę podczas projektowania?

W poniższym linku znajdziecie wskazówki jak zaprojektować i zamówić siatkę. Dowiesz się jakie komponenty możemy wykorzystać przy tworzeniu siatek oraz jakie inne parametry są nam potrzebne do rozpoczęcia procesu projektowania i produkcji.

Poniżej znajdziesz link do artykułu, w którym opisujemy cały proces zamawiania.

JAK ZAMAWIAĆ?
Szyjemy siatki zabezpieczające na wymiar

Czemu warto zamówić u nas siatkę?