Home/Pasy do mocowania ładunków – które wybrać?

Pasy do mocowania ładunków – które wybrać?

Szukasz pasów transportowych do mocowania przewożonego ładunku? Nie wiesz który model pasów transportowych najlepiej sprawdzi się w Twojej pracy? Zapraszamy do zapoznania się z naszym przeglądem dostępnych rozwiązań.

W naszym sklepie dostępnych jest parę modeli pasów transportowych różniących się budową. Znajdziecie u nas pasy z napinaczami, pasy z klamrami, pasy ściągające, pasy do lawety, pasy 500 daN ERGO, pasy KRONE, pasy do bagażu, do listew i do mocowania banerów oraz motocykli. Ponadto każdy z tych modeli dostępny jest w różnej wersji wytrzymałościowej oraz w różnych długościach taśmy. Dzięki tak dużej różnorodności gwarantujemy Wam, że znajdziecie u nas pasy transportowe do zabezpieczenia każdego rodzaju ładunku.

Pasy transportowe które wybrać?

Pasy spełniające normy europejskie

Pasy do zabezpieczenia ładunków to produkty, od których wymagana jest pełna niezawodność. Od jakości zabezpieczenia często zależy nie tylko dowiezienie do celu niezniszczonego ładunku ale również zdrowie czy życie innych uczestników ruchu drogowego. Wszystkie nasze pasy transportowe, które przeznaczone są do profesjonalnego zabezpieczenia ładunku spełniają europejską normą  EN 12195-2, która gwarantuje najwyższą jakość i bezpieczeństwo.

Wszystkie pasy transportowe dostępne w naszej ofercie pochodzą od jednego z największych producentów pasów w Europie i w Polsce – firmy Load Lok. Sprawdzony, rzetelny producent to gwarancja jakości produktu.

Rodzaje pasów do mocowania ładunków?

Pasy transportowe z napinaczemdwuczęściowe to najbardziej popularne pasy w naszym sklepie. Występują w każdej szerokości taśmy: 25, 35, 50 oraz 75 mm. Mogą być stosowane praktycznie przy każdym rodzaju ładunku, jedynym wymogiem są dwa punkty zaczepienia dla haków. Te modele pasów stosowane są np. do zabezpieczenia drobnych ładunków na przyczepce, do mocowania okien i elementów drewnianych w branży stolarskiej jak również do spinania palet na tirze oraz ciężkich maszyn na lawetach.

Pasy ściągającejednoczęściowe nie posiadają haków, dlatego do ich mocowania nie są wymagane żadne punkty mocowania – uchwyty. Pasy jednoczęściowe działają na tej samej zasadzie co pasek od spodni. Ładunek jest opasany a następnie spinany razem. Pasy tę są często wykorzystywane do zwarcia ładunku razem, oraz do mocowania różnych elementów do konstrukcji mocowanej np. na przyczepce.

Szukasz pasów do mocowania auta na lawecie? W naszej ofercie mamy specjalne 3-punktowe pasy do lawet, które wyposażone są w trzy haki – trzy punku zaczepowe oraz dodatkowe kostki, rękaw gumowy lub szelkę, które uniemożliwiają ześlizgnięcie się taśmy z opony. Auto na lawecie można mocować na różne sposoby – różnice wynikają ze sposobu „złapania” koła.

Pasy ściągające do bagażu (my nazywamy je SUS-ami lub paskami z klamrą szybkomocującą) to taśma o szerokości 20, 25, 35 lub 50 mm zakończona z jednej strony klamrą szybkomocującą. Całość działa na zasadzie paska od spodni. Pasy do bagażu mają uniwersalne zastosowanie. Używane są do mocowania bagażu na przyczepkach, na dachu samochodu, mocowania drobnych przedmiotów w bagażniku, w magazynach i garażach. SUS-y są również bardzo często wykorzystywane do mocowania banerów reklamowych.

Pasy do listw kotwicznych różnią się od standardowych pasów hakami, którymi zakończona jest taśma. Haki te są specjalnie dopasowane do listew kotwicznych, które mocuje się do ścian ładowni zwiększając liczbę dostępnych punktów mocowania. Dzięki takiemu rozwiązaniu w łatwy i szybki sposób można unieruchomić nawet całe palety.

Pasy 500 daN – czyli tak zwane pasy ERGO to pasy o wzmocnionym mechanizmie, oraz dłuższej rączce napinającej dzięki którym możliwe jest mocniejsze napięcie taśmy a przez co i silniejsze zabezpieczenie ładunku. Pasy ERGO produkowane są w wersji 500 daN – najpopularniejsze, 550 daN oraz 600 daN. Standardowy napinacz 50 mm to 300-400 daN. Tego typu pasy wymagane są do transportu odbywającego się na terenie Niemiec i Austrii.

Wytrzymałość pasów

Pasy do mocowania ładunków oprócz tego że występują w różnych modelach – konfiguracjach, to ponadto wykonywane są z taśm o różnej wytrzymałości. Dostępne są np. pasy do lawety o wytrzymałości 3.2 tony, 4 tony oraz 5 ton – wszystkie z taśmy o szerokości 50 mm. Wytrzymałość taśmy zależy od jej szerokości oraz grubości oraz szerokości. Pasy lawetowe wykonane są z taśm o tej samej szerokości ale innej grubości co wpływa na ich wytrzymałość.

Pasy mocujące występują w wytrzymałościach: 0.7 tony (25 mm), 1.4 tony (25 mm), 1.8 tony (35 mm), 3.2 tony (50 mm), 4 tony (50 mm), 5 ton (50 mm) oraz 10 ton (75 mm). Wszystkie wyżej wymienione modele posiadają oczywiście atesty zapewniające zgodność z odpowiednią normą, najwyższą jakość oraz bezpieczeństwo.

Pasy do mocowania szyjemy również według projektu Klienta

W naszym magazynie znajdziecie bardzo szeroką ofertę najróżniejszych pasów mocujących, w różnych wersjach wytrzymałościowych oraz o różnej długości. Ale to nie wszystko! Potrzebujesz pasa o nietypowej budowie? Nie ma problemu! Uszyjemy go dla Ciebie! Dzięki kompleksowemu zapleczu maszynowemu jesteśmy w stanie zrealizować niemalże każdy projekt. Dłuższy pasek przy napinaczu, inny hak, inna konfiguracja pasa, dodatkowe wzmocnienia, uchwyty, rękawy ochronne. Małe projekty realizujemy od ręki, czas oczekiwania na większe projekty to parę dni roboczych. Zapraszamy do kontaktu!

Wszystkie standardowe modele pasów transportowych jak również niektóre specjalne projekty możecie zobaczyć w naszym sklepie internetowym. Zapraszamy!

Sklep internetowy!

About the Author:

Leave A Comment