Home/Jak funkcjonalnie zagospodarować przestrzeń w bagażniku kampera?

Jak funkcjonalnie zagospodarować przestrzeń w bagażniku kampera?

Dla entuzjastów turystyki kamperowej prezentujemy parę projektów zaaranżowania przestrzeni w garażu (bagażniku) kampera, które pomagaliśmy tworzyć naszym Klientom. Już średniej wielkości garaż w kamperze daje możliwości funkcjonalnego zaaranżowania przestrzeni i zabezpieczenia przewożonych w nim przedmiotów. Oczywiście im większy i obszerniejszy schowek tym więcej przedmiotów możemy do niego upchnąć, a to z kolei łączy się z większym ryzykiem zapanowania w nim chaosu i bałaganu. Dlatego warto pomyśleć o sprytnych systemach mocowania, które pomogą nam maksymalnie wykorzystać każdy skrawek tej dodatkowej przestrzeni przy jednoczesnym utrzymaniu jej w porządku. Satysfakcja gwarantowana! 🙂

Aluminiowe listwy kotwiczne 5001 z zaczepami 5018

Jednym z popularniejszych rozwiązań jest mocowanie do ścian, sufitu czy podłogi garażu kampera listew kotwicznych (listwy zabezpieczające). Do organizacji przestrzeni w garażu kampera nasi Klienci najczęściej wybierają aluminiowe listwy do mocowania ładunku 5001 – bardzo wygodne w użyciu i jednocześnie estetyczne rozwiązanie.

Do listwy montować można specjalne zaczepy 5018, które mogą służyć jako uchwyty/wieszaki na różne sprzęty. Listwa pozwala montować zaczepy w każdym dowolnym miejscu co daje wiele możliwości i rozwiązań.

Taką listwę możecie od ręki kupić w naszym sklepie internetowym tutaj. Długość jednej listwy wynosi 3 m. Na życzenie Klienta bezpłatnie przycinamy listwy na wskazane długości.

Na prezentowanym przykładzie nasz Klient zamontował dwie listwy 5001 po obydwu stronach sufitu. Do listew zamontowano zaczepy 5018, na których można wieszać różne rzeczy np. wiszącą półkę na buty. Dodatkowo Klient zawiesił na zaczepach między listwami poziomy drążek, który służy mu do wieszania mokrych kurtek i ręczników. Naprawdę sprytny patent!

Koszt projektu

Całkowity koszt prezentowanego rozwiązania obejmuje listwę 5001 oraz 8 zaczepów 5018. Cena 1 listwy 5001 o długości 3 m to około 246 zł brutto. Cena 1 zaczepu 5018 to około 14.64 zł brutto

Całość wyniosła: 1 x 246 zł + 8 x 14.64 = 363.12 zł brutto.

Gdzie kupić potrzebne materiały?

Rozwiązanie to bez większych problemów można samemu zaimplementować w swoim kamperze. Wystarczy dobrze wymierzyć i zaplanować rozmieszczenie listew. Wszystkie potrzebne do tego produkty (listwy i zaczepy) znajdziecie w naszym sklepie internetowym www.sklepzpasami.pl.

W naszym sklepie znajdziecie również uchwyt 32620, który jest alternatywą dla listew. Jest dużo lżejszy i tańszy, ale daje mniej możliwości zaczepiania zaczepów. Trzeba dobrze dobrać miejsce jego przymocowania. Do listew 5001 oraz uchwytów 32620 pasują również pasy transportowe z zaczepami 5018.

Listwa zabezpieczająca aluminiowa 5001

KUPISZ TUTAJ!

Zaczep 5018 do listwy lub uchwytu

KUPISZ TUTAJ!

Uchwyt 32620 do zaczepu 5018

KUPISZ TUTAJ!

Pas transportowy z zaczepem 5018

KUPISZ TUTAJ!

Pasy mocujące szyte na wymiar

Alternatywą dla ekspandorów mogą być szyte na zamówienie pasy mocujące.

W prezentowanym przykładzie Klient zamówił dwa pasy mocujące do zabezpieczenia koła zapasowego. Dość rzadko używamy koło zapasowe, dlatego pas mocujący przymocowany do ścianki bagażnika na stałe na pewno świetnie się sprawdzi.

W tym projekcie pasy mocujące zakończone zostały ruchomymi uchwytami, które na stałe montuje się do ścianek bagażnika. Pasy zostały wyposażone w klamry szybko-mocujące, dzięki którym można ściągnąć taśmę. Rezultat pokazujemy na zdjęciach.

Koszt projektu

Cena pasa mocującego szytego na zamówienie to około 2 x 20 zł brutto.

Całość wyniosła: 2 x 20 zł = 40 zł brutto.

Ekspandory i chwytki

Bardzo prostym i jednocześnie bardzo tanim rozwiązaniem jest mocowanie w różnych miejscach bagażnika (na ściankach, suficie czy podłodze) uchwytów, o które można zaczepić ekspandory. Odpowiednio zamontowane chwytki wraz z ekspandorami mogą bezpiecznie i wygodnie zabezpieczyć różne przedmioty przewożone w bagażniku kampera.

W naszym sklepie internetowym dostępne są różne rodzaje uchwytów (chwytek): standardowe, ruchome a nawet obrotowe w różnych wielkościach. W zależności od potrzeby każdy znajdzie coś dla siebie. Ceny wahają się od 1.23 zł do 4.00 zł brutto.

Do chwytek można dokupić ekspandory. Jest to guma zakończona z obydwu stron haczykami. Występują one w różnych konfiguracjach i długościach. Zaletą ekspandorów jest ich uniwersalne zastosowanie. Można je łatwo zdejmować i zakładać a nawet coś obwiązać. Mogą być stosowane również poza kamperem.

W prezentowanym na zdjęciach projekcie nasz Klient stosuje uchwyty wraz z ekspandorami do zabezpieczenia drobnych przedmiotów na półkach oraz do przymocowania stolika turystycznego. Możliwości takiego mocowania są ograniczone jedynie dostępną przestrzenią i wyobraźnią właściciela kamera :).

Koszt projektu

Całkowity koszt prezentowanego rozwiązania obejmuje dwie chwytki i ekspandor. Cena chwytek waha się od 1.23 zł do 4.00 zł brutto. Cena ekspandora o długości 1 m waha się od 6.15 zł do 14 zł brutto.

Całość wyniosła: 12 x 1.23 zł + 6 x 6.15 = 51.66 zł brutto.

Ekspandory

KUPISZ TUTAJ!

Chwytki naburtowe

KUPISZ TUTAJ!

Siatka zabezpieczająca

Kolejnym rozwiązaniem bardzo często stosowanych przez naszych Klientów jest siatka zabezpieczająca szyta na wymiar. Dzięki regulacji siatka może utrzymywać w miejscu przedmioty o różnej wielkości. Taką siatkę również można zamówić u nas. Siatki szyjemy z mocnych taśm poliestrowych o szerokości 20, 25, 35 lub 50 mm. Montowane mogą być do ścianek na różne sposoby.

Najbardziej popularny system zbudowany jest z dwóch aluminiowych listew kotwicznych 5001 zamocowanych na przeciwległych ścianach bocznych kampera oraz siatki uszytej na miarę. Siatka mocowana jest do listew za pomocą uchwytów 5012, dzięki czemu łatwo się ją zakłada lub zdejmuje. Dodatkowo z jednej strony siatka posiada regulację – klamry, za pomocą których można w miarę potrzeby siatkę napiąć lub poluzować w celu zabezpieczenia przedmiotów za siatką.

Siatka zabezpieczająca pozwala bezpiecznie i w zorganizowany i schludny sposób przewozić wiele przydatnych rzeczy np. kanistry z woda, stół, krzesła czy najazdy.

Na załączonym przykładzie uszyliśmy dla Klienta siatkę z taśmy 25 mm z sześcioma zaczepami oraz trzema klamrami ściągającymi. Całkowity koszt takiej siatki to około 196,80 zł brutto.

Do siatki dodatkowo potrzebna była jedna listwa 5001, która kosztuje około 246 zł brutto.

Koszt projektu

Całkowity koszt prezentowanego rozwiązania obejmuje siatkę szytą na zamówienie oraz listwę 5001. Koszt siatki to około 196,80 zł brutto. Koszt listwy 5001 to około 246.00 zł brutto.

Całość wyniosła: 196.80 + 246.00 = 442.80 zł brutto.

Dopasowane rozwiązania

Potrzebujesz pasa mocującego lub siatki zabezpieczającej? Uszyjemy je dla Ciebie! Indywidualne projekty pasów mocujących oraz siatek zabezpieczających szyjemy na miejscu i w większości przypadków od ręki. Każdy projekt wspólnie omawiamy z Klientem. Zależy nam, aby wszystko było zawsze funkcjonalne, dopracowane i przemyślane w każdym szczególe.

W razie jakichkolwiek pytań zapraszamy do kontaktu! Chętnie pomożemy w zaprojektowaniu dopasowanych rozwiązań!

PS. Serdecznie dziękujemy naszym Klientom za udostępnienie nam zdjęć wykorzystanych do tego artykułu 🙂 Pozdrawiamy!

About the Author:

Leave A Comment