Solidne kable rozruchowe – na co zwrócić uwagę przy wyborze?

Dużymi krokami zbliża się zima… co oznacza coraz częstsze przypadki rozładowanych akumulatorów. Dlatego warto wyposażyć się w solidne kable rozruchowe. Uruchamianie samochodu przy pomocy kabli rozruchowych to bardzo popularna i skuteczna metoda w przypadku rozładowanego akumulatora. Na co zwrócić uwagę przy zakupie przewodów rozruchowych (kable rozruchowe)?

Kiedy potrzebne nam kable rozruchowe?

Zdążyło Ci się kiedyś rozładować akumulator w samochodzie? Samochód pozostawiony z włączonymi światłami, niewyłączone radio, a nawet zapalona lampka mogą być powodem rozładowanego akumulatora. Najtańszą i najszybsza metodą jest uruchomienie samochodu za pomocą kabli rozruchowych. W takim wypadku potrzebujemy drugiego, sprawnego samochodu oraz solidnych, dobrej jakości kabli rozruchowych

Słabej jakości kable rozruchowe nie tylko nie pomogą nam odpalić rozładowanego akumulatora ale również mogą być przyczyną kolejnych, dużo poważniejszych nieszczęść.

Gdzie kupić solidne kable rozruchowe?

Kable za kilkanaście złotych można kupić w markecie, na stacji benzynowej lub na allegro. Jednak nie wszystkie produkty posiadają jednakową jakość. Wybierając kable rozruchowe trzeba podjąć dobrą decyzję, aby nie sprawiły nam zawodu w najbardziej krytycznym momencie. Dlatego z ręką na sercu polecamy nasze – solidne kable rozruchowe.

Solidne kable rozruchowe - gdzie kupić?

Gdzie kupić?

W naszym sklepie internetowym oferujemy solidne i niezawodne kable rozruchowe. Dostępne w dwóch wersjach: 600 A (rdzeń o przekroju 16 mm2) oraz 900 A (rdzeń o przekroju 25 mm2). Przycisk poniżej prowadzi do sklepu:

Kupisz tutaj!
Solidne kable rozruchowe - na co zwrócić uwagę?

Kable rozruchowe Vika - więcej informacji

Chcesz się dowiedzieć więcej na temat naszych kabli rozruchowych? Link poniżej przeniesie Cię do karty naszego produktu, gdzie znajdziesz jego szczegółowe dane. Zapraszamy!

Dowiedz się więcej

Jak poznać solidne kable rozruchowe?

Od czego zależy jakość i skuteczność kabli rozruchowych? W przypadku kabli rozruchowych najważniejszym aspektem jest przewodzenie prądu. Solidne kable rozruchowe powinny dobrze przewodzi prąd, mieć minimalne spadki napięcia i być bezpieczne.

Grubość drutu

Dobre kable rozruchowe powinny być wykonane z jak najgrubszego przewodu miedzianego, który gwarantuje odpowiednie przewodzenie prądu nawet w najcięższych warunkach (bardzo niskie temperatury). Przy czym nie wolno dać się nabrać na zewnętrzną grubość kabli – cienki kabelek i gruba izolacja (grubość rdzenia przewodu można sprawdzić  w miejscu mocowania kabla do szczypiec/zacisku. Im będzie on grubszy tym lepiej, bowiem większe napięcie wytrzyma, dlatego nadają się do samochodów

Jakość wykonania mocowania

(zwróćmy uwagę np. na sposób zaciśnięcia kabla w szczypcach oraz samo wykonanie szczypiec (sprężynki)). Warto zwrócić uwagę na wykonanie szczypiec. Nie warto kupować kabli rozruchowych, których szczypce mają słabe sprężynki, przez co przylegają do klem akumulatora na bardzo małej powierzchni co wpływa na efektywność ich działania. Szczypce powinny dawać możliwość mocnego ich zaciśnięcia na klemach oraz zapewniać jak najlepszy kontakt z klemami akumulatora.

Długość

Nie powinniśmy z nią przesadzać. Im dłuższe przewody tym większy opór jest wytwarzany co oznacza większe straty prądu. Dlatego najlepszym wyborem będzie optymalna długość od 4 do 6 m.

Które kable do diesla a które do benzyny?

Jeżeli już udało nam się znaleźć solidne kable rozruchowe, których solidności jesteśmy pewni nachodzi kolejne pytanie. Sklepy oferują przeważnie kable w paru różnych parametrach (mocniejsze i słabsze). Które z nich powinniśmy wybrać? Czym się kierować? Jak dobrać parametry przewodów rozruchowych do samochodu?

Nie każdy samochód będzie wymagał najmocniejszych kabli rozruchowych. Samochody benzynowe nie potrzebują tak dużo energii do uruchomienia silnika jak w przypadku diesla lub silników o dużej pojemności. Duża jednostka benzynowa również będzie potrzebowała większego napięcia prądu do odpalenia. Wskazówką mogą być dane o natężeniu prądu rozruchowego, które znajdują się na akumulatorze naszego samochodu.

Do uruchomienia auta z silnikiem benzynowym powinny wystarczyć kable rozruchowe o przekroju 16 mm2 i długości 4 m. W przypadku diesla polecamy zainwestować w kable o przekroju 25 mm2. Większy przekrój sprawdzi się również w przypadku gdy potrzebujemy kabli o długości większej niż 4 m.

About the Author:

Leave A Comment